Vihdin Hiihdot, AM-kilpailut

Viralliset tulokset: 

© Vihdin Viesti

 

Kilpailun sarjat: N12M12N14M14N16N18N20NYLM16M20MYL

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Tulokas           Espoon Hiihtoseura           10.09,6
  2. Mette Miettinen          Espoon Hiihtoseura           10.17,8      +0.08,2
  3. Anni Jantunen            Espoon Hiihtoseura           10.30,0      +0.20,4
  4. Anni Eronen              Vantaan Hiihtoseura          10.30,3      +0.20,7
  5. Siru Soininen            Espoon Hiihtoseura           10.35,0      +0.25,4
  6. Venla Länsiluoto         Pakilan Veto                 10.50,0      +0.40,4
  7. Charlotte Knape          Espoon Hiihtoseura           10.55,7      +0.46,1
  8. Usva Torro               Vantaan Hiihtoseura          11.10,6      +1.01,0
  9. Linnea Pohjola           Espoon Hiihtoseura           11.17,9      +1.08,3
 10. Jonna Kolari             Valkealan Kajo               11.23,6      +1.14,0
 11. Emilia Suvinen           Vihdin Viesti                11.31,8      +1.22,2
 12. Eedla Halonen            Vantaan Hiihtoseura          11.35,8      +1.26,2
 13. Lydia Salonen            Vantaan Hiihtoseura          11.36,5      +1.26,9
 14. Aino Paaso-Rantala       Lahden Hiihtoseura           11.43,7      +1.34,1
 15. Eevi Hautaniemi          Lahden Hiihtoseura           11.45,3      +1.35,7
 16. Iida Väliharju           Espoon Hiihtoseura           11.47,9      +1.38,3
 17. Ella Lehtisuo            Lahden Hiihtoseura           12.03,5      +1.53,9
 18. Aliina Kiviranta         Vantaan Hiihtoseura          12.07,2      +1.57,6
 19. Neela Hämäläinen         Espoon Hiihtoseura           12.10,4      +2.00,8
 20. Hilda Damskägg           Hausjärven Urheilijat        12.49,3      +2.39,7
 21. Anna Shestakova          Espoon Hiihtoseura           13.13,1      +3.03,5
 22. Ines Westerlund          Österby Sportklubb           13.18,5      +3.08,9
 23. Ellen Westerlund         Österby Sportklubb           13.22,3      +3.12,7
 24. Senni Kivistö            Vantaan Hiihtoseura          13.52,4      +3.42,8

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alex Skutnabb            Espoon Hiihtoseura            9.56,5
  2. Eero Martomaa            Espoon Hiihtoseura           10.04,7      +0.08,2
  3. Aaro Paasio              Lahden Hiihtoseura           10.06,7      +0.10,2
  4. Mikki Kankaanpää         Espoon Hiihtoseura           10.13,0      +0.16,5
  5. Eelis Immonen            Keravan Urheilijat           10.13,6      +0.17,1
  6. Paulus Immonen           Keravan Urheilijat           10.15,5      +0.19,0
  7. Kerkko Saarinen          Lahden Hiihtoseura           10.21,7      +0.25,2
  8. Henrik Ahoniemi          Rajamäen Kehitys             10.27,9      +0.31,4
  9. Hermanni Latonummi       Hollolan Urheilijat -46      10.32,2      +0.35,7
 10. Urho Haverinen           Pakilan Veto                 10.35,6      +0.39,1
 11. Eemeli Taponen           Pakilan Veto                 10.37,5      +0.41,0
 12. Luukas Koivisto          Keravan Urheilijat           10.43,9      +0.47,4
 13. Eelis Koskinen           Hollolan Urheilijat -46      10.48,8      +0.52,3
 14. Samuel Iloheimo          Espoon Hiihtoseura           10.49,3      +0.52,8
 15. Eetu Pekkala             Keravan Urheilijat           10.58,2      +1.01,7
 16. Eevert Nurmela           Lahden Hiihtoseura           11.00,5      +1.04,0
 17. Topias Leinonen          Vantaan Hiihtoseura          11.05,2      +1.08,7
 18. Elis Köpsi               Rajamäen Kehitys             11.05,9      +1.09,4
 19. Eero Holmberg            Espoon Hiihtoseura           11.07,3      +1.10,8
 20. Ron Nyman                Österby Sportklubb           11.13,8      +1.17,3
 21. Patrik Johansson         Espoon Hiihtoseura           11.16,1      +1.19,6
 22. Anton Lillantd           Espoon Hiihtoseura           11.18,2      +1.21,7
 23. Filip Romero             Österby Sportklubb           11.24,2      +1.27,7
 24. Juuso Korpela            Pakilan Veto                 11.42,9      +1.46,4
 25. Vili Kantelinen          Hausjärven Urheilijat        11.43,9      +1.47,4
 26. Matias Kohtala           Espoon Hiihtoseura           12.01,7      +2.05,2
 27. Aaron Toivanen           Hausjärven Urheilijat        12.07,4      +2.10,9
 28. Samuli Ylipelkonen       Vantaan Hiihtoseura          12.14,0      +2.17,5
 29. Mark Fey                 Espoon Hiihtoseura           12.19,9      +2.23,4
 30. Samu Ilomäki             Vihdin Viesti                12.59,6      +3.03,1
 31. Joel Felipe Hakkarainen  Pakilan Veto                 13.28,8      +3.32,3
 32. Toivo Teräsniska         Hyvinkään Hiihtoseura        14.14,9      +4.18,4

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ebba Miettinen           Espoon Hiihtoseura            9.19,7
  2. Salla Niemi              Hyvinkään Hiihtoseura         9.43,2      +0.23,5
  3. Anna Kerko               Vantaan Hiihtoseura           9.43,2      +0.23,5
  4. Meri-Tuuli Hane          Espoon Hiihtoseura            9.43,9      +0.24,2
  5. Iida Palviainen          Lahden Hiihtoseura           10.01,0      +0.41,3
  6. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihtoseura           10.01,9      +0.42,2
  7. Saimi Paaso-Rantala      Lahden Hiihtoseura           10.06,0      +0.46,3
  8. Jonna Leikos             Espoon Hiihtoseura           10.14,8      +0.55,1
  9. Alisa Kiiski             Borgå Akilles                10.18,0      +0.58,3
 10. Helmiina Nurmela         Lahden Hiihtoseura           10.26,5      +1.06,8
 11. Emma Riihilahti          Hollolan Urheilijat -46      10.31,7      +1.12,0
 12. Kaija Ilomäki            Espoon Hiihtoseura           10.38,6      +1.18,9
 13. Jenna Kolari             Valkealan Kajo               10.47,0      +1.27,3
 14. Sara Tuurinkoski         Hollolan Urheilijat -46      11.14,6      +1.54,9
 15. Saara Holmberg           Espoon Hiihtoseura           11.16,4      +1.56,7
 16. Enna Enqvist             Hyvinkään Hiihtoseura        11.16,7      +1.57,0
 17. Ella Pulkkinen           Espoon Hiihtoseura           11.21,5      +2.01,8
 18. Anni Töyrylä             Hyvinkään Hiihtoseura        11.51,6      +2.31,9
 19. Aino Tonteri             Hyvinkään Hiihtoseura        12.22,6      +3.02,9
 20. Angelina Kuusijärvi      Vihdin Viesti                12.39,6      +3.19,9

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Kirves             Keravan Urheilijat           13.31,7
  2. Aatos Hämäläinen         Pakilan Veto                 13.38,5      +0.06,8
  3. Aapo Väliharju           Espoon Hiihtoseura           13.41,0      +0.09,3
  4. Onni Mäiseli             Lahden Hiihtoseura           13.46,8      +0.15,1
  5. Joona Soininen           Espoon Hiihtoseura           13.51,8      +0.20,1
  6. Väinö Länsiluoto         Pakilan Veto                 14.35,7      +1.04,0
  7. Oskari Juures            Orimattilan Jymy             14.39,0      +1.07,3
  8. Väinö Haara              Pakilan Veto                 14.46,1      +1.14,4
  9. Eero Haikola             Pakilan Veto                 14.47,6      +1.15,9
 10. Kasper Redman            Lahden Hiihtoseura           15.22,1      +1.50,4
 11. Eemeli Varemäki          Perniön Urheilijat           15.37,3      +2.05,6
 12. Eelis Sahlsten           Vantaan Hiihtoseura          15.38,1      +2.06,4
 13. Erik Fey                 Espoon Hiihtoseura           15.59,6      +2.27,9
 14. Aapeli Oila              Espoon Hiihtoseura           16.26,1      +2.54,4
 15. Eemeli Halonen           Vantaan Hiihtoseura          16.41,1      +3.09,4
 16. Vilho Wirman             Orimattilan Jymy             17.13,6      +3.41,9
 17. Erik Lillandt            Espoon Hiihtoseura           17.16,1      +3.44,4
 18. Tomas Ekbom              Österby Sportklubb           17.30,6      +3.58,9
 19. Eemeli Savonsaari        Espoon Hiihtoseura           19.14,5      +5.42,8

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jill Friberg             Österby Sportklubb           14.20,9
  2. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura           14.25,7      +0.04,8
  3. Pilvi Pirttimäki         Lahden Hiihtoseura           14.59,2      +0.38,3
  4. Meeri Summanen           Hyvinkään Hiihtoseura        15.01,4      +0.40,5
  5. Senni Nurmi              Hollolan Urheilijat -46      15.12,1      +0.51,2
  6. Therese Äbb              Österby Sportklubb           15.24,9      +1.04,0
  7. Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura           15.31,4      +1.10,5
  8. Aino Sipiläinen          Orimattilan Jymy             16.25,7      +2.04,8
  9. Rebecca Malmberg         Österby Sportklubb           16.25,8      +2.04,9
 10. Karita Zahkna            Espoon Hiihtoseura           16.36,3      +2.15,4
 11. Phoebe Kuusijärvi        Vihdin Viesti                18.56,1      +4.35,2

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Mylläri             Heinolan Isku                15.45,5
  2. Iida Tuokko              Hollolan Urheilijat -46      16.39,2      +0.53,7
  3. Sophia Shestakova        Espoon Hiihtoseura           17.29,5      +1.44,0
  4. Marta Vasileuskaja       Vantaan Hiihtoseura          23.10,6      +7.25,1

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Gustafsson          Lahden Hiihtoseura           15.35,9
  2. Sofia Valasti            Borgå Akilles                15.41,1      +0.05,2

Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nea Katajala             Espoon Hiihtoseura           13.33,5
  2. Maarit Korpi             IF Åsarna                    14.07,6      +0.34,1
  3. Elisa Pelttari           Vantaan Hiihtoseura          14.24,8      +0.51,3
  4. Heini Nikander           Vihdin Viesti                14.36,9      +1.03,4
  5. Saara Nikander           Vihdin Viesti                15.10,1      +1.36,6
  6. Krista Leskinen          Vantaan Hiihtoseura          15.54,5      +2.21,0
  7. Susanna Tainio           Kannuksen Ura                16.06,9      +2.33,4

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat           21.34,1
  2. Justus Vihinen           Espoon Hiihtoseura           21.48,9      +0.14,8
  3. Elias Ala-Heikkilä       Asikkalan Raikas             21.51,2      +0.17,1
  4. Eevert Haikola           Pakilan Veto                 21.59,5      +0.25,4
  5. Nikolai Saari            Espoon Hiihtoseura           22.33,8      +0.59,7
  6. Kaapo Saarinen           Lahden Hiihtoseura           22.56,7      +1.22,6
  7. Antti Martikainen        Hollolan Urheilijat -46      23.59,1      +2.25,0
  8. Touko Salmikivi          Rajamäen Kehitys             24.04,2      +2.30,1
  9. Vilho Törnblom           Pakilan Veto                 24.33,8      +2.59,7
 10. Aatu Ylipelkonen         Vantaan Hiihtoseura          24.37,6      +3.03,5
 11. Emil Köpsi               Rajamäen Kehitys             24.52,0      +3.17,9
 12. Nuutti Toivonen          Vantaan Hiihtoseura          25.21,5      +3.47,4
 13. Santeri Ahoniemi         Hyvinkään Hiihtäjät          25.37,2      +4.03,1
 14. Hannes Sahlsten          Vantaan Hiihtoseura          27.18,1      +5.44,0
 15. Matti Penttinen          Vihdin Viesti                28.13,2      +6.39,1
 16. Johan Ekbom              Österby Sportklubb           28.59,2      +7.25,1

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jarno Juntunen           Hyvinkään Hiihtoseura        29.59,0

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Waltteri Vinkanharju     Vantaan Hiihtoseura          22.41,9
  2. Jonas Nordström          IF Sibbo-Vargarna            23.45,8      +1.03,9
  3. Vesa Raussi              Vihdin Viesti                23.54,2      +1.12,3
  4. Jani Koiranen            Hollolan Urheilijat -46      24.20,4      +1.38,5
  5. Tero Turunen             Keravan Urheilijat           24.35,3      +1.53,4
  6. Eetu Nordman             Heinolan Isku                24.43,1      +2.01,2
  7. Benjamin Tulonen         IF Sibbo-Vargarna            24.46,3      +2.04,4
  8. Hannu Manninen           Vihdin Viesti                25.00,8      +2.18,9
  9. Jukka Palo               Vihdin Viesti                25.01,1      +2.19,2
 10. Sami Orpana              Hollolan Urheilijat -46      25.04,6      +2.22,7
 11. Aki Kauppinen            Pakilan Veto                 25.05,3      +2.23,4
 12. Wilhelm Stenbacka        IF Sibbo-Vargarna            25.05,5      +2.23,6
 13. Kalle Rytkönen           Vihdin Viesti                25.05,6      +2.23,7
 14. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          25.23,6      +2.41,7
 15. Markus Nikander          Vihdin Viesti                25.28,5      +2.46,6
 16. Arvo Luts                Borgå Akilles                25.46,2      +3.04,3
 17. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           25.56,0      +3.14,1
 18. Juho Mylläri             Heinolan Isku                26.01,1      +3.19,2
 19. Joachim Gustafsson       IF Femman                    26.02,0      +3.20,1
 20. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura          26.08,6      +3.26,7
 21. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto                 26.42,8      +4.00,9
 22. Onni-Kalle Lahdelma      Hollolan Urheilijat -46      28.00,5      +5.18,6

Sarjaluettelo