Piirin / Alueen KILPAILUT

Etelä-Suomen Hiihdon kilpailukalenterirunko talvelle 2020-2021

VkoPäiväArvokilpailuAlueen kilpailu   *Nuorten Cup-osakilpailu
34su 23.8 27. Hollolan Rullahiihto (V)
38la 19.9 Vantaan Rullahiihdot (P) sprintti
45la 7.11
Suomen Cup, Vuokatti
 
su 8.11 
47la 21.11
Suomen Cup, Taivalkoski
 
su 22.11 
50la 12.12 Kansalliset kilpailut (P), Lahti
51la 19.12 Lahden XLV Talvikisat (V)
52su 27.12  
53la 2.1
Nuorten SM, Jyväskylä
 
su 3.1 


1

ke 6.1

 

Maakuntaviesti siirretty...

la 9.1

Hollolan CustomSki -Hiihdot (V)

su 10.1

SIIRRETÄÄN

Kansalliset Hiihdot (P), Lahti


2

ti  12.1
Suomen Cup, Vantaa
 
ke 13.1 
pe 15.1



Nuorten SM, Vuokatti

 

la 16.1

PERUTTU. Hartolan Hiihdot (P)

su 17.1

SIIRRETÄÄN. pk. Nuorten Paloheinähiihdot (P)

3la 23.1 SIIRRETÄÄN! *56. Vihdin Hiihdot (P)
 samalla AM-Hiihdot
su 24.1SIIRRETÄÄN! AM-Viestit Vihdissä
Söderkullan Parisprintti (P)


4

la   30.1

 

*Fis Marjon Hiihdot (P) 

su  31.1

*Fis Marjon Hiihdot (V)



5

la  6.2

 

*Kans. Mäntsälä-Hiihto (P)

su  7.2

PERUTTU! VI Nuorten Pariviesti (V), Kerava
*IX Keinukallion Tykkihiihdot (P), Kerava
PERUTTU! Hyvinkää Hiihto (P) massa

 

6
 

pe  12.2


SM Yleinen, Pyhäjärvi


 

 

la   13.2

 

su  14.2

 


7

la  20.2

 

I-Alueen Mestaruushiihdot, Vihti
EHS-Cross&Sprint (V) Peruttu

su  21.2

 

8

HL

la  27.2


KLL, Rantasalmi
PERUTTU!

Siirretty. Vantaa Hiihto (V) Massa / Laturetki   
Finlandia Hiihto  Peruttu

su  28.2

Finlandia Hiihto Peruttu 


9
pe  5.3

 

 

 

 
la  6.3PERUTTU! *Rajamäki Hiihto (P)
Mini-Salpausselkä (P)
su  7.3PERUTTU! *Haltiavuoren Hiihdot (V)

10

ti   9.3

Nuorten SM, Keuruu

PERUTTU! Maakuntaviesti, Espoo

la   13.3

PERUTTU! Vantaa Hiihto (V) Massa / Laturetki 

su  14.3

 



11

ke  17.3



Hopeasompa,
Taivalkoski.

PERUTTU! pk. Sotungin Puistohiihdot (V), Vantaa
pe  19.3
 

la   20.3

 

su   21.3

 


12

pe  26.3



SM Yleinen, Ristijärvi

 

la   27.3

PERUTTU! Lahden kansalliset hiihdot (V)
PERUTTU! pk. Romuhiihdot (V), Helsinki 

su  28.3

 


13

la  3.4.

 

 

su  4.4

 

    14pe  9.4
Suomen Cup, Ruka
 
 
la   10.4 
su 11.4  


                                                                                      ESH:n kilpailut lihavoituna